SEROLOJİ LABORATUVARI HAKKINDA
 
          Gülser Gündoğdu ve Dr. Mustafa Gündoğdu Merkezi Laboratuvarı’nda bulunan Seroloji Laboratuvarı, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde takip ve tedavileri sürdürülen hastalara rutin laboratuvar hizmeti vermektedir.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerindeki poliklinik ve servisler ile Seroloji Laboratuvarı arasında Laboratuvar Bilgi Sistemi  ve Hastane Otomasyon Sistemleri  bağlantısı bulunmaktadır. Test sonuçlarına hastaların dosya veya istem numaralarıyla ulaşılabilmektedir.
Seroloji Laboratuvarı Seroloji 1 ve Seroloji 2 olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Seroloji 1 Laboratuvarında viral enfeksiyonla ilgili seroloji testleri ile bakteriyel–klamidiyal enfeksiyon serolojik testleri ve alerji testleri çalışılmaktadır.
Seroloji 2 Laboratuvarında direkt flüoresan antikor testleri ile otoimmün testler ve diğer serolojik testler çalışılmaktadır.
Seroloji Laboratuvarında bir mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji uzmanı öğretim üyesi ile rotasyonla gelen bir araştırma görevlisi ve 11 teknisyen görev yapmaktadır:

Laboratuvar Sorumlusu

·Prof. Dr. Hüseyin KILIÇ    

TEKNİSYENLER

Seroloji 1 Laboratuvarı

Seroloji 2 Laboratuvarı

Mustafa AL

Nurcan HIZLI DUMAN

Celil TEKCAN

Gülay OPAK AKCAN

Celal TAŞDELEN

Dilek LALE GÖRMÜŞ

İzzet Altan YILDIZ

Fatma GİNYOL KARAPINAR

 

Züleyha KOÇ

      İrtibat telefonları (iç hat)

   • Prof. Dr. Hüseyin KILIÇ                  :  20190
   • Seroloji 1 Laboratuvarı                    :  20201
   • Seroloji 2 Laboratuvarı                    :  20211